MUZADAT - MuzeumStat mindenkinek 2019 kiadvány
2022. március 10.

Kedves Olvasónk! Köszöntjük a múzeumok és a statisztika világában. A Magyar Nemzeti Múzeum OMMIK főosztálya most először jelentet meg kiadványt a múzeumi statisztikákról. Több éve dolgozunk azon, hogy a statisztikai adatokat érthetően és látványosan bemutassuk a terület iránt érdeklődők számára. Erre fő eszközünk a MuzeumStat szolgáltatásunk, amelyet az elmúlt időszakban fejlesztettünk és sok újdonsággal láttunk el, hogy a múzeumi területet kontextusba helyezzük és az adatokat minél szemléletesebbé tegyük.

A mostani kiadványunkat azért készítettük,hogy a 2019-es év múzeumi statisztikai adataiból egy összefoglalót adjunk át Önöknek, ezzel is segítve munkájukat. A statisztikai adatlapon szereplő témákat mutatjuk be érthetően, sok ábrával és grafikával. Terveink szerint ezek segítségével láthatóvá válik, hogy milyen sokféle munka zajlik egy-egy muzeális intézményben, olyanok is, amelyekről általában kevés szó esik. 2020-tól kezdődően a muzeális intézmények munkáját is alapjaiban határozta meg a pandémia, ezeknek a hatásoknak a vizsgálatát egy következő kiadványban tervezzük megjelentetni.

Jó olvasást és elemzést kívánunk!

A kiadvány szereplő adatok forrása: Kultstat, KSH

Szerkesztés: Mácsai Ágnes, Sz. Fejes Ildikó

Grafika: Kappéter Ákos

A MUZADAT 2019 kiadvány letöltése innen lehetséges:

Csatolmányok:
MUZADAT_MuzeumStat_mindenkinek_2019.pdf